LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Porażka w Łubienku

• autor: Ziko1991, 2011-07-23 22:00

Tęcza w swoim drugim spotkaniu sparingowym uległa B-klasowej Zorzy 03 Łubienko 1-2. Mecz toczony był na bardzo grząskim i podmokłym nowym stadionie w Łubienku. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Damian Wąchała. Szerzej w rozwinięciu ...

Zorza 03 Łubienko 2-1 Tęcza Zręcin

Bramka : Damian Wąchała 80 min.

Tęcza : Stojak - Gruszka, Sikora, Bałuka, Jasłowski - Goleń, D.Żołna, Limberger, Wąchała - Widziszewski, Jachym oraz D.Bracławicz, Woźniak.

Tęcza do spotkania z B klasowym rywalem przystąpiła bez Konrada Dranki, Wojtka Żołny, Łukasza Wilka, Krystiana Słoty, Łukasza Longawy oraz Pawła Maciejewskiego. Nieobecność tego ostatniego sprawiła , że w bramce stanął junior, Grzegorz Stojak, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Obydwie stracone bramki przez Tęczę na pewno nie mogą obciążać jego konta. Na forstoperze zagrał nowy nabytek Tęczy, trener Nikodem Sikora .

Mecz był rozgrywany w bardzo ciężkich warunkach na nowym stadionie w Łubienku, gdzie wykoszona była tylko jedna połowa boiska. Oprócz tego boisko było bardzo grząskie co sprawiało kłopoty w konstruowaniu akcji obydwu drużynom. Od początku spotkania Tęczowcy rzucili się do ataku. Groźne strzały oddawali dwukrotnie Sikora, Limberger i Wąchała. Bramkarz gospodarzy popisał się kilkoma ładnymi interwencjami . Gospodarze ograniczali się do kontrataków. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy Zorza wyszła na prowadzenie. Zawodnik gospodarzy próbując wrzucić piłkę wpakował ją do bramki Stojaka. Później inicjatywę przejęła Tęcza . Wyrównanie padło w 80 minucie po kontrze wyprowadzonej przez Tęczowców : Damian Bracławicz przedarł się przez dwóch graczy Zorzy zagrał do Widziszewskiego a ten zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Wąchały który silnym strzałem z lewej nogi pokonał  miejscowego bramkarza. Kilka minut później z rzutu wolnego przymierzył Sikora ale piękną parada popisał się bramkarz Zorzy. Zwycięska bramka padła w 85 minucie : napastnik gospodarzy wyszedł sam na sam ze Stojakiem  i w pierwszej próbie nasz golkiper obronił , jednak dobitka okazała się już celna.