I runda PP : Zamczysko - Tęcza 17.00

• autor: Ziko1991, 2011-09-06 09:18

W I rundzie Pucharu Polski w najbliższą środę Tęcza Zręcin zagra w Odrzykoniu z miejscowym Zamczyskiem. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17.00 . Więcej o meczu w rozwinięciu ...

Drużyna Tęczy po raz ostatni w Pucharze Polski występowała w 1996 roku, kiedy to uległa Nafcie Jedlicze 1-2. Teraz po 15 latach Tęcza wraca do tych rozgrywek. W I rundzie nasz klub zmierzy się w Odrzykoniu z miejscowym Zamczyskiem.

Zamczysko Odrzykoń to klub który po dwóch latach przerwy powstał na nowo. Zamczysko w  sezonie 2008/2009 po rundzie jesiennej w V lidze wycofało się z rozgrywek. Powodem była zła sytuacja finansowa która uniemożliwiła dalsze funkcjonowanie klubu. Aktualnie Zamczysko występuje w III grupie C klasy i po 4 kolejkach z 7 punktami zajmuje 4 miejsce ale gracze Odrzykonia mają rozegrane tylko 3 mecze gdyż w ostatniej kolejce pauzowali. Piłkarze naszego środowego przeciwnika pokonali Orła Milczę 3-1, Iwełkę Iwlę 3-1 oraz zremisowali w Chlebnej z Chlebianka 2-2. Najlepszym strzelcem drużyny jest Łukasz Stec , który do czterokrotnie trafiał do bramki rywala.

Przed rozpoczęciem sezonu drużynę Zamczyska wzmocnili :

- Arkadiusz Pankiewicz - bramkarz który w poprzednim sezonie bronił barw A klasowej Burzy Rogi

- Łukasz Stec który w poprzednim sezonie w rundzie jesiennej występował w Głowience i w spotkaniu rozgrywanym w Zręcinie ustrzelił hat-tricka a mecz zakończył się porażką naszej drużyny 3-4. Przed runda wiosenną przeniósł się do C klasowej Nieplanki Niepla skąd przybył do Zamczyska.

- Łukasz Syrek , którego ostatnim klubem była Kotwica Korczyna.

Wymieniona wyżej trójka była zawodnikami Zamczyska przed wycofaniem klubu z V ligi. Pozostałą część składu tworzą utalentowani juniorzy.

Historia spotkań Zamczysko - Tęcza :

2005/06

Zamczysko Odrzykoń 0-2 Tęcza Zręcin (Jarosław Cichoń, Daniel Łopatkiewicz)

Tęcza Zręcin 0-5 Zamczysko Odrzykoń

2006/07

Zamczysko Odrzykoń 4-0 Tęcza Zręcin

Tęcza Zręcin 0-1 Zamczysko Odrzykoń

Historia spotkań z Zamczyskiem przemawia za gospodarzami środowego pojedynku, ale Zamczysko to całkiem inna drużyna niż przed kilkoma laty. Wtedy drużynę reprezentowali zawodnicy dojeżdżający z Jasła, Frysztaka i innych miejscowości. Teraz to drużyna oparta na wychowankach, co nie oznacza , że Tęcza wygra ten mecz spacerkiem.

Tęcza po ostatnich dwóch cennych remisach z Wisłoką Nowy Żmigród (2-2) i z Orłem Lublą (2-2) będzie chciała wygrać środowe spotkanie i awansować do kolejnej rundy.

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17.00 (07.09 br ) . Wyjazd o godzinie 16.00 autami .

Pozostałe spotkania I rundy Pucharu Polski :

LKS Średnia Wieś - LKS Golcowa

LKS „Jawornik” Czarna - KS „Bieszczady” Ustrzyki Dol.

LKS „Otryt” Lutowiska - LKS „Nelson” Polańczyk

LKS „Drewiarz” Rzepedź - LKS „Sanovia” Lesko