LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Cenny remis : Ostoja 0-0 Tęcza

• autor: Ziko1991, 2011-09-19 08:50

Tęcza Zręcin po wyrównanym spotkaniu zremisowała na trudnym terenie w Kołaczycach 0-0 . Opis spotkania w rozwinięciu ....

Ostoja Kołaczyce 0-0 Tęcza Zręcin

Ostoja : Wrona - Gancarski, Kaleta, Gałuszka, Czuba (63' Kowalski) - Nowosielski, Jarosz, Smagacki, Szpak, Jastrzębski (53' Wajda) - Grzesiak (73' Kopeć).

Tęcza : Słota - Gruszka, Bałuka, Sikora, Jasłowski - Goleń (75' Widziszewski), D.Żołna, Limberger, Ćwiąkała - Wąchała, Dranka.

Żółte kartki : Kaleta - Gruszka

Widzów : ok 150 ( 50 ze Zręcina)

Przed spotkaniem okazało się, że w naszym składzie zabraknie obydwu bramkarzy : Pawła Maciejewskiego i Zbyszka Mędrka . Z konieczności na bramce stanął obrońca Krystian Słota i udało mu się zachować czyste konto. Trener Sikora zdecydował się na kilka zmian w ustawieniu : sam zagrał na stoperze, Baułka wystąpił w tym spotkaniu na forstoperze a Wąchała z Dranką w ataku. Tęcza zaczęła zdecydowanie i jako pierwsza stworzyła sobie groźne okazje. Już w 3 minucie Wąchałą przejął piłkę i uderzył z 20 metrów , jednak futbolówkę odbił obrońca gości i o dobry metr minęła  bramkę . Pięć minut później Wąchała odebrał piłkę Gancarskiemu wpadł w pole karne, zagrał do Dranki, ten jednak przestrzelił. W 20 minucie Ostoja miała doskonałą okazję na zdobycie bramki : Po wrzutce z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Kaleta jednak jego strzał z pięciu metrów był minimalnie niecelny. W 26 minucie na strzał z 30 metrów zdecydował się Sikora, jednak piłka przeleciała metr obok bramki. Kilka minut później prawą stroną przedarł się Limberger i jego wrzutka wylądowała na poprzeczce .W 35 minucie Bałuka zagrał w uliczkę do Wąchały , ten minął dwóch obrońców jednak jego strzał w ostatniej chwili zablokował stoper Ostoi co ułatwiło interwencję bramkarzowi. Później dwie okazje miał Konrad Dranka po podaniach Wąchały. Za pierwszym razem jego strzał został zablokowany w drugim a kilka chwil później  piłka po jego strzale o centymetry minęła bramkę Wrony. Druga połowa to przewaga Ostoi . Tęcza starała się kontratakować. W 47 i 53 groźne strzały oddawał Wąchała jednak Wrona dwukrotnie wybijał piłkę na rzut rożny. W 57 minucie Nowosielski znalazł się w dogodnej sytuacji , jednak strzelił zbyt słabo i Słota nie miał problemów. W 65 minucie po wrzutce piłka znalazła się pod nogami Dranki, jednak jego strzał był minimalnie niecelny podobnie jak uderzenie Limbergera kilka minut wcześniej. W 70 minucie identyczną sytuację jak w pierwszej połowie miał Kaleta i ponownie z bliskiej odległości uderzył nad bramką. Cztery minuty później z 20 metrów uderzał Sikora i piłka o centymetry minęła okienko bramki . Później okazje na zdobycie bramki dla gospodarzy miał wprowadzony Kowalski jednak doskonała interwencja obrońców uratowała nasz zespół przed utratą bramki. W doliczonym czasie gry Tęcza miała rzut wolny na 18 metrze. Na uderzenie zdecydował się Damian Żołna i jego uderzenie o centymetry minęło bramkę bramkę Ostoi i obydwie drużyny musiały zadowolić się bezbramkowym remisem. Niestety Tęcza po tym remisie spadła na 12 miejsce w tabeli a przypomnijmy , że za tydzień pauzujemy i możemy znaleźć się jeszcze niżej . W środę przed nami spotkanie II rundy Pucharu Polski i miejmy nadzieję , że Tęcza postara się o niespodziankę z V-ligowym Startem.