LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Cenny remis : Dwór 1-1 Tęcza

• autor: Ziko1991, 2011-10-10 18:15

W IX kolejce Tęcza Zręcin zremisowała na boisku wicelidera w Kombornii 1-1. Bramkę na wagę remisu dla naszego zespołu zdobył Damian Wąchała. Relacja ze spotkania w rozwinięciu ...

Dwór Kombornia 1-1 Tęcza Zręcin

1-0 Paweł Krauz 25 min.

1-1 Damian Wąchała 60 min.

Dwór : Paczosa - T. Krauz, Makiel, Kwolek, M. Pasterkiewicz - Kłapkowski, Fiedeń, Pluciński, K. Pasterkiewicz - P. Krauz, M. Surmacz (P. Surmacz).

Tęcza: Maciejewski - Gruszka, Sikora, Bałuka, Goleń - Foremny, D.Żołna, Limberger, Wąchała - Dranka, Widziszewski (Prętnik 46').

Żółta kartka : Limberger.

Widzów : 150 (w tym 45 ze Zręcina)

Zawodnicy Tęczy po raz kolejny w tym sezonie udowodnili niedowiarkom , że potrafią walczyć z czołowymi drużynami i zdobywać punkty na trudnych terenach. W tym momencie w pierś powinni się uderzyć ci, którzy pisali, że Tęcza zostanie rozgromiona czy że naszą drużynę nie stać w tym spotkaniu nawet na remis. Skupiając się już na samym spotkaniu to zaczęło się od problemów. Ze składu wypadli : Jasłowski oraz Woźniak a od dłuższego czasu z powodu kontuzji nie mogą grać Wojtek Żołna i Łukasz Longawa. W ostatnie chwili na niedzielne spotkanie przyjechał z Krakowa Artur Goleń, który rozegrał kapitalne spotkanie na lewej obronie . Po pięciu latach przerwy w barwach Tęczy wystąpił Maciek Prętnik , który w przerwie zmienił Widziszewskiego. Początek spotkania to przewaga gospodarzy. Dwie okazje miał Krauz , jednak obydwa jego strzały były niecelne. Tęcza odpowiedziała groźną akcją, po błędzie obrony Dranka przejął piłkę jednak w dogodnej sytuacji jego uderzenie  wylądowało na bocznej siatce. W 25 minucie w zamieszaniu w polu karnym piłkę przejął doświadczony Krauz i z bliskiej odległości pokonał Maciejewskiego. Była to 9 bramka tego zawodnika w obecnym sezonie. Po stracie bramki Tęcza odpowiedziała strzałami Wąchały i Sikory. Przy obydwu strzałach naszych zawodników Paczosa doskonale interweniował. W 40 minucie Surmacz mógł podwyższyć wynik ale jego strzał poszybował daleko nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Limberger mógł doprowadzić do remisu , jednak piłka po jego strzale przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Po przerwie zobaczyliśmy ponownie o niebo lepiej grającą naszą drużynę. Za Widziszewskiego został wprowadzony Maciek Prętnik a Marcin Foremny został przesunięty do ataku. Tuż  po 15-minutowej przerwie szczęścia spróbował Foremny jednak Paczosa nie miał problemów z obronieniem tego strzału. W 60 minucie Tęcza doprowadziła do wyrównania ! Sikora po akcji z Damianem Żołną zagrał do Wąchały a ten po minięciu Pasterkiewicza mocnym strzałem z 14 metrów pokonał golkipera gospodarzy. Od tego momentu Tęcza widząc okazję na zdobycie 3 punktów zaczęła coraz śmielej atakować. 5 minut później Wąchała zagrał do Dranki , jednak strzał Konego w ładnym stylu obronił Paczosa. Dwór w drugiej połowie stworzył jedną 100% sytuację. W 68 minucie Krauz znalazł się oko w oko z Maciejewskim i jego strzał w ostatniej chwili kapitalnie zablokował nadbiegający  Gruszka ratując nasz zespół przed utratą bramki. W 75 minucie Limberger wpada w pole karne , gdzie zostaje ewidentnie sfaulowany. Sędzia nie odgwizdał jedenastki a Limbiego ukarał żółtym kartonikiem. W 80 minucie Żołna zagrał do Wąchały a ten po przyjęciu piłki zdecydował się na mocny strzał z 18 metrów, który w kapitalny sposób obronił bramkarz Dworu wybijając piłkę na rzut rożny. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i odbywa zespoły musiały się podzielić 1punktem. Brawa należą się naszym obrońcom , którzy w drugiej połowie rozgrywali najlepsze spotkanie w tym sezonie a przede wszystkim Danielowi Bałuce , który w niedzielne popołudnie był nie do przejścia ! Brawo Tęcza !