LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Piąty wyjazdowy remis !

• autor: Ziko1991, 2011-11-06 17:23

Tęcza Zręcin zremisowała na trudnym terenie w Łężynach z miejscowym Gaudium 1-1 . Bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Damian Żołna z rzutu karnego. Opis spotkania w rozwinięciu newsa . Zapraszam ...

Gaudium Łężyny 1-1 Tęcza Zręcin

0-1 Damian Żołna 25 min.

1-1 Łukasz Kalityński 70  min.

Gaudium : Musiał - Dubis, Opałka, Myśliwiec, Juszczyk - Foryś (Maciejczyk 70'), Kalityński, Szymański (Szczepański 65'), Biernacki - Fortysek (Jakubowski 80'), Kurdziel.

Tęcza : Maciejewski - Gruszka, Sikora, Żołna, Woźniak - Jachym, Moustafa, Limberger, Widziszewski - Wąchała, Dranka.

Żółte kartki : Szymański, Myśliwiec - Moustafa, Wąchała.

Widzów : 160 (w tym 60 ze Zręcina)

Trener Nikodem Sikora powiedział , że Tęcza na wyjazdach jest zupełnie innym zespołem niż u siebie. Te słowa sprawdziły się dzisiaj i nasza drużyna wywiozła trudnego terenu cenny, jeden punkt. Warto również wspomnieć , że w poprzednich kolejkach na małym stadionie w Łężynach przegrywały drużyny z Głowienki, Rogów czy Lubli. Tuż przed spotkaniem do pauzującego za żółte kartki Daniela Baułki dołączyli Artur Goleń, Maciej Prętnik, Bartek Kut i to sprawiło , że na ławce rezerwowych był tylko Krystian Słota a od pierwszych minut szansę dostali Paweł Jachym i Gharib Moustafa. Pierwsze piętnaście minut spotkania to ciągłe wrzutki w pole karne Maciejewskiego które padały łupem naszego bramkarza bądź pewnie interweniujących obrońców. W  19 minucie prawą stroną przedarł się aktywny Moustafa wrzucił w pole karne do Wąchały który z 11 metrów oddał groźny strzał który na rzut rożny wybił Musiał. Zaledwie minutę później ponownie Moustafa zagrał w pole karne ale tym razem do Dranki , który potężnie uderzył jednak bramkarz gospodarzy kapitalną paradą przeniósł futbolówkę na rzut rożny. W 25 minucie Tęcza dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Jachym rozegrał krótko rzut rożny z Limbergerem i wpadając w pole karne został podcięty przez Szymańskiego. Sędzia Szczurek odgwizdał rzut karny, którego na bramkę pewnym strzałem pod poprzeczkę zamienił Damian Żołna. W 35 minucie Gaudium nie wykorzystało stuprocentowej sytuacji do zdobycia wyrównanej bramki. Juszczyk minął dwóch naszych obrońców i wycofał ,,łaciatą" na 10 metr do Kalityńskiego który przestrzelił do pustej bramki. Kilka minut później Tęcza odpowiedziała groźnymi uderzeniami Jachyma i Widziszewskiego. Przed przerwą strzałami z dystansu pokonać naszego bramkarza próbowali : Kalityński oraz Juszczyk jednak Maciejewski pewnie interweniował. Zaledwie kila sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie w sytuacji sam na sam znalazł się Fortysek jednak fatalnie spudłował. W 50 minucie w dogodnej sytuacji nie popisał się Szymański i Tęcza nadal prowadziła. W 65 minucie Dranka wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam uderzył mocno jednak po raz kolejny udanie interweniował golkiper gospodarzy. Sytuacja ta zemściła się kilka minut później i po wrzutce w pole karne niepilnowany Kalityński doprowadził do remisu. W 75 minucie potężny strzał Limbergera w ostatniej chwili zablokował obrońca gospodarzy . 10 minut przed końcem spotkania nasi obrońcy nie upilnowali Kalityńskiego i ten miał wyśmienitą okazję do strzelenia bramki jednak uderzył zbyt mocno i przeleciała wysoko nad poprzeczką. Ostatnie 10 minut spotkania to ataki obydwu drużyn które chciały za wszelką cenę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo ataków nasza drużyna dowiozła remis do końca i na 6 spotkań wyjazdowych Tęcza przegrała tylko w 2 kolejce w Rogach.  Ale już w piątek czeka nas spotkanie na własnym boisku z Victorią i Tęcza musi zagrać z takim zdeterminowaniem i walecznością jak w spotkaniach wyjazdowych.