LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Podsumowanie sezonu w wykonaniu Tęczy !

• autor: Ziko1991, 2011-11-16 13:26

Krótkie przypomnienie spotkań, strzelców bramek i wyników  oraz krótkie podsumowanie rundy w wykonaniu naszej drużyny....

Ta runda dla naszej drużyny była całkiem udana. Po słabym poprzednim  sezonie w którym walczyliśmy utrzymanie w tym walczyliśmy jak równy z równym z każda drużyną. Na pewno wszyscy są zdziwienie słabą postawą Tęczy na własnym stadionie i dobrą grą na wyjazdach. W spotkaniach wyjazdowych doznaliśmy goryczy porażki tylko jeden raz w II kolejce w Rogach . Później nikt nie potrafił znaleźć sposobu na naszą drużynę i przywoziliśmy cenne punkty. Potrafiliśmy zremisować na trudnych terenach w Lubli, Kołaczycach, Kombornii, Sobniowie, Łężynach i wygrać w Mrukowej. To pokazuje , że na wyjazdach gramy naprawdę dobra piłkę. Jeżeli chodzi o spotkaniach na stadionie przy ul.Cmentarnej to wprawdzie pokonaliśmy tutaj Faliszówkę, Kopytową, Markiewicza i zremisowaliśmy z Wisłoką ale przytrafiały nam się wpadki i porażki z Nienaszowem, Głowienką i Kobylanami. A więc 10 punktów zdobyliśmy na własnym stadionie i 8 przywoziliśmy z wyjazdów. Po kilku latach przerwy zagraliśmy w Okręgowym Pucharze Polski , gdzie w pierwszej rundzie pokonaliśmy Zamczysko Odrzykoń na ich boisku 2-1 a w II rundzie przegraliśmy z wyżej notowanym Startem Rymanów 2-5. To drugie spotkanie było rozgrywane .... w Zręcinie. Podsumowując jeżeli w rundzie wiosennej poprawimy grę na własnym stadionie i utrzymamy formę ze spotkań wyjazdowych z jesieni to powinno być naprawdę dobrze !

Tęcza Zręcin 1-0 Orzeł Faliszówka

1-0 Konrad Dranka

Sezon rozpoczęliśmy od zwycięstwa w derbach Gminy Chorkówki. Pierwsza połowa była wyrównana i obydwie drużyny stworzyły sobie okazję do zdobycia bramek. Druga połowa to dominacja Tęczy i kilka wyśmienitych okazji do zdobycia bramki min. rzut karny Sikory , który obronił bramkarz gości. 15 minut przed końcem Tęcza dopięła swego i po ładnej akcji Dranka strzałem z 16 metrów zdobył zwycięską bramkę.

Burza Rogi 2-1 Tęcza Zręcin

1-0 Maciej Szyszlak

1-1 Adrian Limberger

2-1 Damian Kubusiak

W drugiej kolejce przypadło nam zagrać w Rogach z miejscową Burz. Początek spotkania to dominacja gospodarzy i bramka Szyszlaka  po zamieszaniu w polu karnym. Później Tęcza doszła czego efektem była wyrównująca bramka Limbergera. W drugiej połowie w 70 minucie potężnym strzałem pod poprzeczkę Kubusiak po raz drugi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Tęczy mimo kilku dogodnych okazji brakło szczęścia i musieliśmy się pogodzić z porażką.

Tęcza Zręcin 2-2 Wisłoka Nowy Żmigród

1-0 Bartosz Kut

2-0 Adrian Limberger

2-1 Sławomir Chopiak

2-2 Mariusz Kurczaba

W 3 kolejce przyjechał do Zręcina spadkowicz z V ligi. Po zwycięstwach Wisłoki w pierwszych meczach z Lublą i Nienaszowem , Tęczy nikt ni dawał szans choćby na remis. Jednak po pierwszych minutach wszyscy przecierali oczy ze zdumienia gdy Tęcza po bramkach Kuta i Limbergera prowadziła 2-0. Bramka do szatni dla Wisłoki dała im nadzieję na korzystny wynik w tym spotkaniu. W drugiej odsłonie Wisłoka po jednej z akcji doprowadziła do remisu ale na zwycięską bramkę ekipę Stopy już nie było stać. Ten mecz pokazał , że Tęcza w tym sezonie nie będzie drużyną do bicia.

Orzeł Lubla 2-2 Tęcza Zręcin

1-0 Dawid Czernicki

1-1 Konrad Dranka

2-1 Sławomir Majewski

2-2 Damian Żołna - karny

Ten mecz był wielką niewiadomą ponieważ drużyna Orła Lubli przeniosła się do A klasy krośnieńskiej z rzeszowskiej i był to pierwszy w historii pojedynek tych dwóch drużyn. Słaba pierwsza połowa dała do zrozumienia , że będzie to wyrównany pojedynek. W drugiej połowie jako pierwsi bramkę strzelili gospodarze . Kilka minut później o akcji Wąchały z Dranką, ten drugi doprowadza do wyrównania. Następnie Orzeł ponownie wychodzi na prowadzenie jednak walka do końca naszej drużyny pozwala nam doprowadzić do remisu.

Zamczysko Odrzykoń 1-2 Tęcza Zręcin

1-0 Łukasz Stec

1-1 Damian Żołna-karny

1-2 Adrian Limberger

Trzy dni po meczu w Lubli pojechaliśmy do Odrzykonia by rozegrać mecz w ramach I Rundy Okręgowego Pucharu Polski. Zaczęło się źle, gdyż już w 5 minucie straciliśmy bramkę. Mimo ataków wyrównujemy dopiero w drugiej połowie po rzucie karnym , którego pewnie wykorzystał Żołna. Kilka minut po wyrównującym golu ,Limberger podwyższa wynik na 2-1 i jesteśmy w II rundzie.

Tęcza Zręcin 2-3 Tempo Nienaszów

1-0 Damian Wąchała

1-1 Tomasz Książkiewicz

1-2 Tomasz Książkiewicz

1-3 Tomasz Książkiewicz

2-3 Damian Wąchała

Spotkanie rozpoczęło się dla Tęczy kapitalnie gdyż Wąchała po indywidualnej akcji i strzale w okienko wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jednak pierwsze 15 minut drugiej połowy zadecydowało o tym , że nasza drużyna po raz drugi w tym sezonie musiała uznać wyższość rywala. Po błędach obrony Książkiewicz zdobywa hat-tricka i mimo , że Wąchała zdobył swoją drugą bramkę to na wyrównanie brakło już czasu.

Ostoja Kołaczyce 0-0 Tęcza Zręcin

Po przegranym meczu z Nienaszowem nie mogliśmy sobie pozwolić na kolejną porażkę. Zadanie jednak nie było łatwe ponieważ Ostoja na własnym boisku jest bardzo groźna a dodatkowo w bramce Tęczy z konieczności bronił Krystian Słota. Jednak udało się wywieźć z Kołaczyc jeden punkt chociaż przy odrobinie szczęścia mogły to być trzy oczka.

2-5 Damian Wąchała

W drugiej rundzie Pucharu Polski trafiliśmy na V ligowy Start Rymanów. Początek spotkania pokazał jednak , że Start to drużyna mocniejsza i po błędach naszego bramkarza strzeliła nam 4 bramki. Druga połowa to dominacja Tęczy która miała 3 poprzeczki i jeden słupek oraz kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Honor uratował Damian Wąchała ,który zdobył dwie bramki i zmniejszył rozmiary porażki. Druga połowa tego meczu pokazała , że nasza drużyna może grać jak równy z równym nawet z wyżej notowanym rywalem.

5-3 Konrad Dranka -karny

Derby gminy na jakie chyba każdy czekał. Bramki, rzuty karne i emocje do samego końca. Na początku spotkania Wąchała wywalczył rzut karny którego pewnie wykorzystał Żołna i Tęcza prowadziła 1-0. Później bramki dla gości zdobył Munia i Tłuściak do przerwy to goście byli w lepszej sytuacji. Po zmianie stron Tęcza ruszyła do ataków i bramki Limbergera i Żołny sprawiły, że Tęcza wygrywała 3-2. Kilka minut później jednak Munia wyrównał . Tęcza się nie poddała i 3 bramkę w tym spotkania zdobył Damian  Żołna. W końcówce spotkania drugi rzut karny wywalczył Wąchała , którego pewnym strzałem na bramkę zamienił Dranka i Tęcza wygrała po raz drugi w tym sezonie i po raz drugi w derbach gminy.

Dwór Kombornia 1-1 Tęcza Zręcin

1-0 Paweł Krauz

1-1 Damian Wąchała

Kolejny ciężki wyjazd czekał nasza drużynę . Dwór do tego meczu spisywał bardzo dobrze i był na drugim miejscu. Na początku spotkania bramkę zdobył najlepszy strzelec A klasy Paweł Krauz - Dwór prowadził 1-0. Druga połowa to jednak świetna gra Tęczy , która stwarzała sobie dogodne okazję i przy okazji nie dopuszczała do kontrataków. Wyrównującą bramkę dla naszego zespołu zdobył Damian Wąchała. Gospodarzy przed porażką uchronił bramkarz Paczosa , który kilka krotnie doskonale interweniował.

Tęcza Zręcin 2-1 OKS Markiewicza

2-0 Damian Wąchała

2-1 Dariusz Nowak

Ostatnie wyniki naszej drużyny pozwalały realnie myśleć o 3 punktach z jednym z faworytów tej ligi. W pierwszej połowie ładną bramkę strzałem po porzeczkę zdobył Konrad Dranka i Tęcza prowadziła 1-0. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Damian Wąchała i mieliśmy już dwu bramkową przewagę. W końcówce spotkania honorowe trafienie dla drużyny z Krosna zaliczył Nowak.

Sobniów Jasło 1-1 Tęcza Zręcin

0-1 Damian Wąchala

1-1 Rafał Ostalecki

Pierwsza połowa po wyrównanym spotkaniu zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie Wąchała wyprowadził Tęczę na prowadzenie i wydawało się , ze 3 punkty są w naszym zasięgu. Niestety jednak zawodnik Sobniowa strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu i obydwie drużyny musiały się podzielić punktami.Z tego spotkania zapamiętamy jeszcze chamską i ostrą grę drużyny z Jasła.

Tęcza Zręcin 0-5 LKS Głowienka

0-1 Wojciech Biały

0-2 Piotr Guzik

0-3 Zbigniew Mosoń

0-4 Radosław Frydrych

0-5 Zbigniew Mosoń

Takiej porażki nie spodziewał się chyba nikt. Po 20 minutach goście prowadzili 4-0 i wszyscy się zastanawiali co się stało z drużyną poprzednich spotkań. W tym spotkaniu naszej drużynie nie wychodziło nic o czym świadczy niestrzelony rzut karny przez Wąchałę. W drugie połowie goście nas dobili strzelając piątą bramkę. O tym meczu możemy powiedzieć tylko tyle : katastrofa !

Gaudium Łężyny 1-1 Tęcza Zręcin

0-1 Damian Żołna-karny

1-1 Łukasz Kalityński

Po klęsce z Głowienką Tęcza chciała zmazać palmę . Udało się to jej połowicznie , ponieważ wywalczyła jeden punkt na trudnym terenie. W pierwsze połowie po faulu na Jachymie sędzia odgwizdał rzut karny którego wykorzystał Żołna. W drugiej połowie jednak Kalityński doprowadził do remisu a później już nic się nie zmieniło. Patrząc na wyniki Gaudium u siebie ten remis możemy przyjąć za dobry rezultat.

Tęcza Zręcin 0-2 Victoria Kobylany

0-1 Daniel Czaja

0-2 Daniel Czaja - karny

Niestety kolejny mecz na własnym boisku i kolejna porażka. Nie podtrzymaliśmy dobrej serii w spotkaniach derbowych i po 7 meczach bez porażki z drużynami z Gminy Chorkówka ponieśliśmy porażkę. Katem Tęczy okazał się Daniel Czaja , który przebudził się pod koniec rundy i zaczął zdobywać bramki.

2-5 Grzegorz Mastaj

Po ostatnich słabych występach naszej drużyny mało kto wierzył w zwycięstwo. Tęcza jednak się przełamała  i efektownie pokonała drużynę, która ostatnio notowała same zwycięstwa. Dobra postawa naszych zawodników pozwoliła zdobyć 3 punkty co sprawiło , że czeka nas spokojna zima. Na uznanie zasługuje postawa naszego golkipera- Maciejewskiego który w drugiej połowie popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami.