LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Kompleks własnego stadionu?

• autor: Ziko1991, 2012-03-26 08:25

Niestety po raz kolejny nasza drużyna zagrała na własnym stadionie poniżej oczekiwań i uległa Burzy Rogi 1-2. Honorową bramkę z rzutu wolnego dla żółto-niebieskich zdobył Nikodem Sikora. Była to już czwarta porażka Tęczy na własnych śmieciach. Więcej o meczu w rozwinięciu ...

Tęcza Zręcin 1-2 Burza Rogi

0-1 Krzysztof Chilik 23 min.

0-2 Maciej Szyszlak 63 min.

1-2 Nikodem Sikora 86 min.

Tęcza: Paweł Maciejewski - Sebastian Gruszka, Daniel Bałuka, Artur Goleń, Łukasz Longawa - Maciej Prętnik, Adrian Limberger, Nikodem Sikora, Wojciech Żołna (Tomasz Woźniak 75' ) - Damian Wąchała, Tomasz Mikosz (Marcin Foremny 70')

Burza : Adam Belcik - Wiktor Kucharski (Daniel Dembiczak 46'), Dariusz Chilik, Łukasz Janocha (Damian Ukleja 77'), Dominik Glazer - Sebastian Kubusiak, Krzysztof Chilik (Mateusz Knap 85'), Damian Kubusiak, Paweł Kochan, Łukasz Aszklar - Maciej Szyszlak (Maciej Aszklar 75').

Żółte kartki: Goleń, Bałuka - Aszklar

Sędziowali: Dykas D., Aleksander, Węgrzyn W.

Widzów : ok 200

W dniu dzisiejszym na stadionie przy cmentarnej zmierzyły się drużyny które przed meczem dzieliła różnica tylko 3 pkt, tak więc obie ekipy miały o co grać, tym bardziej że Tęczowcy chcieli się zrehabilitować za przegraną z ubiegłej rundy w Rogach (2-1)

Niestety od początku meczu Tęczowcom przyszło walczyć z dodatkowym rywalem jakim okazał się porywisty wiatr. Spowodowało to, że od początku na bramkę Migacza mocno ruszyła ofensywa gości konstruując coraz to groźniejsze ataki. Jedna z takich akcji zakończyła się bramką na 1-0 dla gości. Piłka po wrzutce z lewego skrzydła została wybita przez obrońców miejscowej drużyny przed naszą 16-stkę, po czym Krzysztof Chilik precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. Po stracie bramki żółto - niebiescy zaczęli grać coraz odważniej czego efektem było kilka ładnych akcji, i zepchnięcie gości do mocnej defensywy. Najlepszą okazją w pierwszej połowie na zdobycie bramki była bez wątpienia sytuacja w której Adrian Limberger znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem (po podaniu Wąchały) jednak golkiper gości stanął na wysokości zadania i nie pozwolił gospodarzom na wyrównanie. W samej końcówce pierwszej połowy mocnym strzałem z 20 metrów popisał się jeszcze Wąchała, jednak i w tej sytuacji bramkarz gości stanął na wysokości zadania.

Po przerwie Tęczowcy ruszyli do ofensywy starając się odrobić straty, a goście nastawili się na grę z kontry. Niestety owa gra Burzy przyniosła pozytywny rezultat gdy w 63 min. naszej drużynie nie udała się pułapka ofsajdowa i Maciej Szyszlak znalazł się w sytuacji sam na sam którą zamienił na bramkę. Przy tym wyniku mecz toczył się jak równy z równym gdzie jedna i druga drużyna miała swoje okazję, lecz  bramkarze stawali na wysokości zadania. W 86 minucie meczu nadzieja w sercach kibiców gospodarzy odżyła gdy Nikodem Sikora umieścił futbolówkę w samym okienku bramki przyjezdnych zupełnie zaskakując ich golkipera strzałem z odległości około 40 metrów. Niestety na więcej naszym Tęczowcom po prostu brakło czasu i zawodnicy Burzy mogli cieszyć się zdobyciem 3 pkt na naszym terenie. (Krystian Słota)