LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Przełamanie Tęczy !

• autor: xxx, 2012-05-06 18:32

Tęcza Zręcin po trzech porażkach z rzędu : w Nienaszowie (0-2), u siebie z Ostoją (2-3) i w Kopytowej (1-5) dzisiaj w 100 % się zrewanżowała i pokonała Dwór Kombornię 4-1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli : Maciej Prętnik, Tomasz Ćwiąkała oraz Damian Wąchała 2, który tym samym zdobył w barwach Tęczy swoją 100 i 101 bramkę ! Więcej o meczu w rozwinięciu ...

Tęcza Zręcin 4-1 Dwór Kombornia

1-0 Maciej Prętnik 2'

2-0 Damian Wąchała 37'

2-1 Paweł Krauz 60'

3-1 Tomasz Ćwiąkała 81'

4-1 Damian Wąchała 89'

Tęcza: Paweł Maciejewski - Sebastian Gruszka, Daniel Bałuka, Tomasz Woźniak, Artur Goleń (Krystian Słota 89') - Maciej Prętnik (Wojciech Żołna 75'), Adrian Limberger, Tomasz Mikosz, Tomasz Ćwiąkała (Bartłomiej Jasłowski 85') -Damian Wąchała, Konrad Dranka.

P. Paczosa - T. Krauz, W. Kwolek (Makiel), Fiedeń, P., Surmacz - Bajgrowicz (K. Pasterkiewicz), Pluciński, Kłapkowski, Balawajder (Lemberk) - P. Krauz, M. Surmacz

Widzów : ok 200

Żółta kartka: Sebastian Gruszka .

Nareszcie ! Tak można z czystym sumieniem powiedzieć po niedzielnym spotkaniu. Po serii słabych spotkań zawodnicy Tęczy w niedzielne popołudnie zagrali kapitalne spotkanie i pokonali wyżej notowany Dwór Kombornię 4-1. W spotkaniu tym nie mógł wystąpić trener Nikodem Sikora (4 żółte kartki) oraz Gharib Moustafa (kara za czerwoną kartkę) a tuż przed meczem okazało się , że zabraknie Łukasza Longawy oraz Marcina Foremnego. Za ich miejsce do składu wskoczyli Tomasz Ćwiąkała oraz Tomasz Woźniak. Tęcza już od samego początku ruszyła do ataków. W 2 minucie LImberger zagrał do Wąchały a ten po przyjęciu zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Prętnika , który precyzyjnym uderzeniem obok bramkarza umieścił piłkę w siatce. Dwór dwukrotnie odpowiedział , najpierw w 10 minucie kiedy to Krauz uprzedził obrońców ale na szczęście udanie interweniował Maciejewski a drugi raz kiedy to groźnie z 17 metrów  z rzutu wolnego strzelał Marek Surmacz ale i tym razem bez zarzutów spisał się nasz golkiper. Następnie w 20 minucie lewą stroną rajd przeprowadził Wąchała i próbował zagrać do Prętnika jednak bramkarz gości kapitalną interwencją uratował swój zespół. Kilka minut później indywidualną akcją popisał się Mikosz i piłka po jego uderzeniu z 20 metrów minimalnie minęła światło bramki. W 30 minucie Wąchała zaskoczył obrońców gości szybkim rozegraniem rzutu wolnego i na czystej pozycji znalazł się Limberger, jednak jego mocny strzał ładną interwencją wybił Paczosa na rzut rożny. Tęcza przeważała i starała się zdobyć drugą bramkę. Udało się to w 37 minucie, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Wąchała i mocnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi gości. Tuż przed przerwą groźny strzał z 16 metrów oddał Pluciński i piłka na nasze szczęście po rykoszecie minimalnie minęła bramkę Maciejewskiego.  Mimo, iż Dwór w samej końcówce mocno przycisnął to nasza drużyna umiejętnie się broniła i dowiozła 2-0 do przerwy. Po zmianie stron goście rzucili się do ataków i za wszelką cenę chcieli zdobyć kontaktową bramkę. W 50 minucie Tęcza jednak wyprowadziła groźną kontrę i LImberger po minięciu dwóch obrońców mocno uderzył minimalnie pudłując. W 55 minucie po raz kolejny groźnie strzelał Krauz , jednak pewną interwencją popisał się nasz golkiper.  5 minut później już nasza drużyna nie miała tyle szczęścia i lider klasyfikacji strzelców A klasy płaskim strzałem z 16 metrów zdobywa bramkę na 2-1. Dwór szedł za ciosem jednak obrona tego dnia spisywała się dobrze i umiejętnie oddalała zagrożenie od własnej bramki. Tęcza natomiast wyprowadzała coraz groźniejsze ataki. W odstępie 5 minut groźne strzały z ponad 20 metrów oddawali Ćwiąkała i Mikosz , jednak ich uderzenie były niecelne. W 80 minucie LImberger zagrał długą piłkę do Wąchały ,jednak jeden z obrońców gości wybił piłkę na 16 metr wprost pod nogi nadbiegającego Ćwiąkały , który precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył wynik spotkania ! 3-1 ! Tęcza jednak szła za ciosem i nadal atakowała. W 86 minucie po zamieszaniu po rzucie rożnym na 14 metrze do piłki dopadł Dranka i futbolówka po jego potężnym uderzeniu wylądowała na słupku. Minutę później Tęcza miała kolejny rzut rożny. Z narożnika boiska piłkę wrzucił Mikosz a na 7 metrze najwyżej wyskoczył Wąchała umieszczając uderzeniem głową piłkę w siatce. Było 4-1 i w ostatnich 3 minutach spotkania już nie wydarzyło się nic ciekawego.  Tęcza wygrała zasłużenie i wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę , za to , że podnieśli się z kolan po ostatnich słabych wynikach ! Już za tydzień czeka nas kolejny bardzo ważnym mecz w Krośnie z drużyną OKS-u i mamy nadzieję, że Tęcza pójdzie za ciosem !