LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Cenne zwycięstwo !

• autor: Ziko1991, 2012-05-14 08:56

Tęcza Zręcin odniosła drugie zwycięstwo z rzędu ! Tym razem nasza drużyna wygrała w Krośnie z miejscowym OKS-em Markiewicza 4-2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli : Nikodem Sikora, Adrian LImberger 2 oraz Konrad Dranka. Zwycięstwo to pozwoliło naszej drużynie awansować na 8 miejsce w tabeli. Więcej o meczu w rozwinięciu newsa ...

2-4 Adrian Limberger 70'

OKS : MIchał Deptuch (Konrad Tęczar 46') - Tomasz Ziobro (Robert Sico 60'), Artur Pelczar, Krzysztof Pelczar, Janusz Maślanka - Piotr Olbrycht, Przemysław Trznadel (Marcin Wilk 46'), Bartosz Nawrocki, Michał Ciupka - Łukasz Celny, Krystian Pilecki (Paweł Szetela 80').

Tęcza: Paweł Maciejewski - Nikodem Sikora, Daniel Bałuka, Tomasz Woźniak, Łukasz Longawa (Bartłomiej Jasłowski 88') - Tomasz Ćwiąkała, Adrian Limberger, Tomasz Mikosz, Wojciech Żołna (Paweł Jachym 70') - Damian Wąchała, Konrad Dranka.

Widzów : ok 100 ( w tym 50 ze Zręcina)

Żółte kartki: Bartosz Nawrocki, Artur Pelczar, Łukasz Celny - Adrian LImberger, Daniel Bałuka, Tomasz Ćwiąkała.

Tuż przed niedzielnym meczem okazało się , że w spotkaniu tym do pauzujących za kartki Sebastiana Gruszki i Ghariba Moustafy dochodzi kontuzjowany Maciej Prętnik i nieobecny Artur Goleń. Sprawiło to, że trener Sikora w składzie dokonał kilku rotacji . Drużyna gospodarzy dla których był to mecz o wszystko za wszelką cenę chciała to wykorzystać i strzelić szybko bramkę. OKS od początku rzucił się do ataku i dwukrotnie po strzałach z dystansu musiał interweniować Paweł Maciejewski. Tęcza odpowiedziała groźną kontro po której Mikosz mógł zdobyć dla nas bramkę jednak jego uderzenie z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy. Następnie kilkakrotnie zakotłowało się w naszym polu karnym, jednak Tęcza umiejętnie przeczekała ataki gospodarzy i odpowiedziała bramką. Nikodem Sikora przejął piłkę na 40 metrze ,sam podciągnął i pięknym uderzeniem z ponad 20 metrów wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. 3 minuty później kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się były gracz Tęczy - Michał Ciupka jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki, później od ręki naszego bramkarza i wyszła na rzut rożny. W 26 minucie po składnej akcji naszej drużyny ręką w polu karnym zagrywa Ziobro i sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił Limberger i było 0-2 ! W 30 minucie na strzał z dystansu po raz kolejny zdecydował się Sikora i tym razem futbolówka wylądowała na poprzeczce. 6 minut później w polu karnym do spółki przewinili Ćwiąkała z Woźniakiem i OKS miał rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Celny i gospodarze złapali kontakt. Na odpowiedź Tęczy jednak nie trzeba było długo czekać i zaledwie dwie minuty później Limberger zagrał do Dranki na 6 metr a ten mocnym strzałem nie dał szans Deptuchowi. Przed przerwą jeszcze groźne strzelali Wąchała oraz Mikosz , jednak ich strzały były niecelne. Tuż po przerwie przy wyprowadzaniu akcji błąd popełniła obrona naszej drużyny i po przejęciu piłki Pilecki w sytuacji sam na sam zdobył bramkę na 2-3. Kilka minut później strzałem z rzutu wolnego odpowiedział Dranka, jednak jego uderzenie było minimalnie niecelne. Następnie z 20 metrów uderzał Nawrocki jednak Maciejewski wzorowo wybił łaciatą na rzut rożny. W 65 minucie Longawa wypuścił Wąchałę na czystą pozycję jednak jego strzał w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. W następnej akcji groźnie strzelał Wojtek Żołna, jednak wprowadzony po przerwie Tęczar wybił piłkę na rzut rożny. W 70 minucie Tęcza wreszcie dopięła swego i po ładnym zagraniu Dranki, Limberger posłał piłkę obok próbującego interweniować golkipera Oks-u. Tym samym Tęcza po raz trzeci w tym spotkaniu wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Końcówka spotkania należała do Tęczy , która mogła podwyższyć prowadzenie jednak brakowało nam szczęścia. Ale od początku : w 80 minucie plasowany strzał Longawy obronił Tęczar a następnie szczęścia próbował Ćwiąkała jednak i tym razem nie dał się zaskoczyć młody bramkarz OKs-u. W 85 minucie Wąchała doszedł do długiej piłki zagranej przez Bałukę i próbując lobować bramkarza niewiele się pomylił. W ostatnich 5 minutach nie wydarzyło się już nic ciekawego i Tęcza mogła się cieszyć z drugiego zwycięstwa z rzędu, które pozwoliło awansować nam na 8 miejsce w tabeli.