Podsumowanie 27 kolejki

• autor: Ziko1991, 2012-05-28 16:44

Za nami 27 kolejka sezonu . Do największej niespodzianki doszło w Pielgrzymce , gdzie Zamczysko Mrukowa pokonało Wisłokę Nowy Żmigród 2-1, co sprawiło, że podopieczni Piotra Stopy spadli na 3 miejsce w tabeli. Natomiast na pozycję wicelidera awansowała Burza Rogi , która wygrała w Kopytowej z Orłem Faliszówką 2-1. Do drużyn walczących o utrzymanie dołączają drużyny z Komborni i Łężyn , które przegrały swoje mecze. Więcej o minionej kolejce w rozwinięciu ....

Nowy wicelider

Orzeł Faliszówka - Burza Rogi 1-2 (0-2)

0-1 Maciej Aszklar 18'
0-2 Sebastian Kubusiak 45'
1-2 Marek Majkut 60'

Po tej porażce sytuacja Orła wygląda nie ciekawie, gdyż drużyna z Faliszówki po niedzielnej porażce znalazła się w strefie spadkowej. A warto wspomnieć , że za tydzień Orła czeka wyjazd do Nowego Żmigrodu na spotkanie z Wisłoką , która zrobi wszystko by zrehabilitować się za niedzielą porażkę z Zamczyskiem. Burza natomiast dzięki golom Aszklara i Kubusiaka zainkasowała 3 punkty i została nowym wiceliderem.

Awans się oddala

Zamczysko Mrukowa - Wisłoka Nowy Żmigród 2-1 (1-1)

0-1 Mariusz Kurczaba 20'
1-1 Grzegorz Mastaj 30'
2-1 Grzegorz Mastaj 60'

Takiego rezultatu chyba się nikt nie spodziewał. Skazane na pożarcie Zamczysko pokazało charakter i po zaciętym spotkaniu zdobyło 3 punkty, które pozwoliły opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Jednak szanse na utrzymanie są tylko matematyczne i Zamczysko po wielu latach gry na poziomie V ligi i A klasy w następnym sezonie będzie musiała walczyć na B-klasowych boiskach. Wisłoka natomiast po tej niespodziewanej porażce spadła na 3 miejsce w tabeli.

Coraz niżej

Dwór Kombornia - Ostoja Kołaczyce 0-2 (0-1)

0-1 Szymon Grzesiak 35'
0-2 Dominik Kowalski 83'

Ostatnie zwycięstwo Dwór odniósł w 23 kolejce pokonując na własnym stadionie Tempo Nienaszów 4-1. Później przyszły porażki w Zręcinie 1-4, w Kopytowej 0-3 , pauza i porażka z Ostoją , co sprawiło, że Dwór dołączył do drużyn walczących o utrzymanie. Ostoja natomiast po kompromitującej porażce z Faliszówką 2-6 w poprzedniej kolejce , tym razem stanęła na wysokości zadania i po raz drugi w tym sezonie pokonała zawodników z Komborni. 39 punktów na dzień dzisiejszy zapewniło Ostoi utrzymanie.

Nowy outsider

Markiewicza Krosno - Polonia Kopytowa 0-4 (0-0)

0-1 Damian Tłuściak 47'
0-2 Wojciech Munia 55'
0-3 Damian Tłuściak 70'
0-4 Damian Tłuściak 82'

Kolejna porażka drużyny z Krosna, która po tej przegranej spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Polonia natomiast odniosła czwarte kolejne zwycięstwo z rzędu. Pozwoliło to drużynie z gminy Chorkówki awansować na 5 miejsce w tabeli, dzięki czemu kibice i zawodnicy Polonii mogą być o utrzymanie spokojni.

Nierówni gospodarze

Victoria Kobylany - Orzeł Lubla 1-3 (1-0)

1-0 Rafał Wierdak 44'
1-1 Damian Studniarz 75'
1-2 Marcin Lorenc 88'
1-3 Ireneusz Lejkowski 90'

Po ubiegłotygodniowym zaskakującym zwycięstwie w Nowym Żmigrodzie , Victoria w spotkaniu z Orłem była faworytem. I tym razem gracze Kobylan zaskoczyli, jednak w negatywnym tego słowa znaczeniu. W meczu o 6 punktów zwyciężyli goście z Lubli , co spowodowało, że obydwie drużyny zrównały się punktami i lepszy bilans bezpośrednich spotkań ma Orzeł. Victorii zostały jeszcze tylko dwa spotkania w których nie mogą sobie pozwolić na porażkę.

Rycerze wiosny

Gaudium Łężyny - Tempo Nienaszów 0-3

0-1 Krzysztof Leśniak
0-2 Tomasz Książkiewicz
0-3 Tomasz Książkiewicz

Miano rycerzy wiosny jak do tej pory należało do drużyny Sobniowa. Jednak po ostatnich dwóch porażkach nowymi rycerzami wiosny są zawodnicy Tempa Nienaszów, którzy odnieśli kolejne efektowne zwycięstwo. Tym razem uporali się w Łężynach z miejscowym Gaudium, które nie zwykło przegrywać na własnym stadionie. Ale w tej kolejce dość , że Gaudium przegrało to straciło aż 3 bramki co spowodowało , że gracze KKS-u będą musieli do końca walczyć o utrzymanie.