Pierwsze derby w tym sezonie !

• autor: Ziko1991, 2012-08-13 15:30

Już w najbliższą środę tj. 15 sierpnia br. w ramach II kolejki sezonu 2012/2013 dojdzie do pierwszych derbów gminy Chorkówki. Nasza drużyna na własnym stadionie podejmie Polonię Kopytową. Lepiej ten sezon zaczęła Tęcza, która na trudnym terenie w Dobieszynie pokonała miejscową Victorię 3-0. Polonia natomiast na inaugurację na własnym stadionie podzieliła się punktami z Orłem Lubą remisując 1-1. Jednak jak wszyscy dobrze wiemy derby rządzą się swoimi prawami o czym mogliśmy się przekonać w poprzednim sezonie. Wracając do minionego sezonu to w spotkaniu z Polonią w Zręcinie Tęcza wygrała 5-3 natomiast na wiosnę w Kopytowej ulegliśmy gospodarzą aż 1-5. Tęcza na pewno będzie chciała zmazać tą plamę i zrewanżować się rywalowi zza miedzy. Przed tym sezonem w kadrze Polonii doszło do kilku zmian kadrowych. Najlepszy strzelec Polonii i A klasy poprzedniego sezonu - Wojtek Munia zmienił barwy i aktualnie występuje w Przełęczy Dukli. Drugim ubytkiem jest Kamil Korzeniowski, który przeniósł się do Błękitnych Żeglce. Natomiast naszego środowego rywala wzmocniła dwójka z Jasiołki Świerzowej : Wojtek Michalski i jego brat Piotr, któremu już udało się zdobyć gola w spotkaniu z Lublą. W najbliższym spotkaniu w barwach Tęczy ponownie nie zobaczymy kontuzjowanych : Łukasza Longawy i Maćka Prętnika oraz odsiadującego karę za czerwoną kartkę Bartka Waliszki. Do składu natomiast wracają nieobecni w spotkaniu z Victorią : Goleń i Ćwiąkała. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszam na ten niezwykle ciekawie zapowiadający się pojedynek już w najbliższą środę na godzinę 15.00 !