LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Lider pokonany !!!

• autor: K.D, 2008-10-12 23:25
Dziś Tęcza odniosła swoje trzecie zwycięstwo z rzędu. Po wygranych z Nowym Glinikiem (3-0) oraz Osobnicą (5-1) przyszedł czas na jakże ważny triumf nad drużyną zajmującą obecnie 1 miejsce w ligowej tabeli Orłem Bieździedzą 1-0.
1-0 Damian Żołna 20minuta

Skład
:
Maciejewski, Markiewicz, Kiełtyka, Bałuka, Gruszka, Limberger, Żołna, Goleń, Ćwiąkała, Wąchała, Dranka

Mecz pełen był ostrej walki głównie pod polami karnymi obu ekip. Mało było klarownych, dogodnych do strzelenie bramki sytuacji.
W 20min pierwszą, a jak się później okazało jedyną i decydującą bramkę zdobył Damian Żołna. Najpierw podał do Wąchały, który mocno strzelał z 15m, bramkarz odbił przed siebie i nadbiegający wspomniany wcześniej Żołna bardzo mocnym strzałem pod poprzeczkę z około 7m pokonał bramkarza gości. Gospodarze nie zamierzali się bronić. Kilka chwil później dwoma szybkimi podaniami z pierwszej piłki Żołna i Dranka ładnie wyprowadzili futbolówkę z własnej połowy, ten drugi dojrzał wychodzącego po drugiej stronie boiska Wąchałę i długim 30 metrowym podaniem idealnie go obsłużył po czym Wąchała przyjął piłkę na udo i minimalnie chybił. Goście oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Tęczy, ale Maciejewski nie miał z nim najmniejszego problemu. Pierwsza połowa zakończyła się więc prowadzeniem gospodarzy.
W przerwie trener przekazał uwagi i delegował do gry skład bez zmian.
Druga połowa zaczęła się od ataków gości. Jednakże defensywa Zręcińskiej Tęczy dziś była "nie do przejścia"
Świetnie na obronie radzili sobie Eugeniusz Markiewicz, Sebastian Gruszka oraz Daniel Bałuka, często przerywając groźne akcje gości. Tęcza grała spokojnie i rozważnie. Wyprowadzała groźne kontrataki. Jeden z nich mógł, a nawet powinien zakończyć się golem. Goleń ładnie przerzucił do Dranki, ten w polu karnym przełożył piłkę z prawej na lewą nogę i oddał strzał, ale tylko w boczna siatkę. Kolejną szybką kontrę świetnym podaniem na wolne pole do Dranki zainicjował Wąchała, ten pierwszy wpadł w pole  karne, ale tym razem obrońcy sobie poradzili.
Nie obeszło się bez kartek i brzydkich fauli ze strony gości. Sędzia był zmuszony nawet do wyrzucenia z boiska jednego z zawodników Orła.
Cieszy wynik i styl w jakim Tęcza wygrała. Nikomu z zawodników dziś nie zabrakło ducha walki i ambicji. Świetny mecz rozegrał Tomek Ćwiąkała. Miejmy nadzieję, że chłopaki ze Zręcina utrzymają formę i odniosą kolejne piękne zwycięstwa. Do końca rundy jeszcze dwa spotkania. Oby Tęcza przystępowała do przerwy zimowej jako lider!!!