LKS Tęcza Zręcin - strona nieoficjalna

Aktualności

Tęcza niepokonana od 3 spotkań!!!

• autor: Szalom2, 2009-09-20 15:50
W 7 kolejce klasy B Tęcza Zręcin pokonała Spartę Draganowa 1:0, odnosząc tym samym 3 zwycięstwo z rzędu!!!

Tęcza Zręcin 1-0 Sparta Draganowa

Tęcza:
Mędrek- Gruszka, Limberger, Bałuka, Jasłowski (65' M. Foremny)- Woźniak, D. Żołna (60' Ł. Wilk), Goleń, Wąchała (90' Ćwiąkała)- Dranka, W. Żołna

Bramki: Wąchała 32'
Żółte kartki: W. Żołna

Mecz rozpoczął się minutą ciszy ku czci górników, ofiar tragedii w kopalni Wujek, w Rudzie Śląskiej.
Pierwsze minuty były bardzo wyrównane a piłka najczęściej była rozgrywana w środku pola. Pierwsza groźnie zaatakowała Tęcza, ale strzał Dranki w 10 minucie poszybował nad poprzeczką. Sparta odpowiedziała 2 minuty później, kiedy to jeden z zawodników Draganowej groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W 16 minucie swoich sił próbował D. Żołna ale jego strzał z 20 metrów był niecelny.
Najlepsza okazja dla drużyny gości miała miejsce w 19 minucie spotkania. Z pozoru niegroźny strzał zawodnika Sparty przeszedł wzdłuż pola karnego i w efekcie uderzył w słupek, po czym piłka wyszła w pole wprost pod nogi innego piłkarza gości, który jednak fatalnie przestrzelił stojąc kilka metrów przed pusta bramką. Kolejna groźną akcję Sparta przeprowadziła kilka minut później, kiedy to Gruszka nie zdołał upilnować napastnika gości, a ten strzałem głową z 11 metrów zmusił do interwencji Mędrka. W tej części spotkania groźniejsza była druzyna przyjezdnych, której piłkarze często nękali strzałami naszego bramkarza. W 28 minucie strzał zawodnika Draganowej z rzutu wolnego był minimalnie niecelny.
Kluczowym momentem pierwszej połowy, a jak się później okazało również całego meczu była 32 minuta. Piłkę przejął Wąchała, zauważył że golkiper Sparty wyszedł z bramki i pięknym strzałem z ok 25 metrów zdobył swoją 5 bramkę w obecnym sezonie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
Druga połowa rozpoczęła się bardzo udanie dla gospodarzy. w 51 minucie świetną piłkę, za plecy obrońców z głębi pola dostał Wojtek Żołna. Będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Draganowej nie zdołał opanować piłki i w efekcie jego strzał był niecelny. Była to niemal 100% okazja do podwyższenia wyniku. Kolejną groźna akcję przeprowadził Goleń, którego strzał minął bramkę gości. Nastąpiły zmiany w Tęczy. Boisko opuścili Damian Żołna i Bartek Jasłowski a ich miejsce na placu gry zajęli Łukasz Wilk i Marcin Foremny.
Wraz z upływem czasu Tęcza osiągała coraz większą przewagę. Kolejna świetna okazja do zdobycia gola miała miejsce w 64 minucie. Trójkową akcję rozpoczął Marcin Foremny, którego wejście wniosło sporo ożywienia w poczynania ofensywne gospodarzy.Wspomniany zawodnik świetnie oszukał obrońcę gości, rozegrał piłkę z Wąchałą, który dobrze dostrzegł Drankę w szesnastce gości. Ten ostatni umiejętnie się zastawił w polu karnym i ładnie strzelił na bramkę mimo asysty bramkarza i jednego z obrońców. Pech chciał, ze piłka tym razem trafiła w słupek.
Chwilę później swojego szczęścia próbował Limberger strzałem z 20 metrów.
W 68 minucie groźnie zaatakowała Sparta, ale dobrze spisał się jeden z obrońców Tęczy wybijając piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Za chwilę znowu groźnie zaatakowała Tęcza. Po raz kolejny obrońcę z Draganowej oszukał Foremny i wyłożył piłkę na 12 metr do Dranki, którego uderzenie w ostatniej chwili zablokował obrońca gości.
W 80 minucie z wolnego bardzo groźnie uderzył Dranka, którego strzał z największymi trudnościami nad poprzeczką przeniósł golkiper Sparty. Tuż przed zakończeniem meczu dobrze zachował się Goleń, który umiejętnie zgrał sobie piłkę i strzelił w kierunku bramki, mimo drobnego nieporozumienia z Dranką, który także wystartował do tej piłki.Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.
Tęcza zdobyła kolejne 3 punkty i pokazała, że poprzednie zwycięstwa nie były dziełem przypadku. Teraz naszych zawodników czekają 2 trudne wyjazdy do Nienaszowa w 8 kolejce i do Łęk Dukielskich za 2 tygodnie.Liczymy na kolejne zwycięstwa i mamy nadzieję, że w kolejnych meczach ta passa zwycięstw będzie podtrzymana!