Rozmowa z trenerem Tęczy !

• autor: Ziko1991, 2010-01-16 10:36
W rozwinięciu newsa rozmowa z trenerem Tęczy Zręcin, Łukaszem Wilkiem ( na zdjęciu )....

Do tej pory Łukasz Wilk, kojarzył się piłkarskim kibicom jako zawodnik niż trener. Przed sezonem było jasne, ze celem naszej drużyny jest awans do klasy A. Czy nie obawiałeś się podjęcia funkcji szkoleniowca Tęczy ??

Byłem na kilku meczach Tęczy i wiedziałem czego się podejmuję. Pracą można osiągać szczyty, a ja lubię wyzwania, a co do mojej kariery to ja nadal gram i broni nie składam.

Jak mówiliśmy wcześniej, cel jaki jest stawiany drużynie, to awans do klasy A. Kto Twoim zdanie będzie naszym najgroźniejszym rywalem w drodze do wyższej klasy rozgrywkowej ??

Nasza grupa jest bardzo wyrównana i każdy może wygrać jak i przegrać . Nasza piętą achillesową jest podejście do meczu , jeżeli to poprawimy o resztę jestem spokojny.

Tęcza stanowiła jesienią zgrany zespół. Nawet w razie nieobecności jakiegoś zawodnika, ktoś inny zawsze mógł go zastąpić. Czy w związku z tym, możemy na wiosnę spodziewać się nowych zawodników , czy może Tęcza już w chwili obecnej dysponuje optymalnym składem ??

Tak to prawda, mamy dobry zespół i zawodników. Zawsze potrzebne są wzmocnienia, aczkolwiek myślę , że tym co mamy w klubie możemy wspiąć się na wyżyny i zdobyć nasz cel .

Wile drużyn ma zaplanowane już zaplanowane mecze sparingowe. Czy wiadomo już z kim i kiedy nasza drużyna się spotka w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną ??

Tak mamy już praktycznie cały rozkład sparingów i mogę tylko zdradzić , ze z bardzo dobrymi zespołami.

Tęcza zagrała jesienią kilka pasjonujących spotkań jak na przykład w Nienaszowie ale też zaliczyła wpadki jak w Osobnicy. Jak myślisz, z czego te potknięcia wynikały ??

Spodziewałem się , ze taki mecz jak z Nienaszowem, który walczy o awans będzie ciężki a moim zawodnikom brakowało wiary w siebie i w swoje umiejętności . Mam nadzieję , ze taki mecz jak z Nienaszowem pokazał, że możemy wszystko . Zdarzały się też wpadki jak w Osobnicy, ale mam nadzieję , że to już przeszłość i będziemy podchodzić ambitnie do każdego meczu.

Jesteś kandydatem do tytułu Trenera Roku 2009 w powiecie krośnieńskim. Jak oceniasz szansę na wygraną w tym plebiscycie ??

Sądzę , ze troszeczkę za wcześnie , ale bardzo się cieszę ,że zostałem wyróżniony i nominowany, tym bardziej mnie to motywuje do większej pracy. A co do wyniku, to marne szanse, przecież mamy tylu wspaniałych trenerów, ze ja mogę tylko nisko chylić czoła.

Dziękuję za rozmowę .

Dziękuję .