W okrojonych składach, na trudnym boisku.

• autor: Limbo, 2011-03-05 16:53

Tęcza Zręcin - Sparta Draganowa 6:2 (5:0)

W bardzo osłabionych składach i na zmrożonym boisku przyszło się dziś zmierzyć Tęczy Zręcin i Sparcie Draganowa. Obie ekipy ledwo skompletowały "jedenastki" wspomagając się zawodnikami z juniorów i trampkarzy. Wszelkie przeszkody zostały jednak pokonane i mecz doszedł do skutku.

Tęcza: I.Bracławicz (trampkarz) - Dranka, Wąchała, Jasłowski (70' Trybus - junior), B. Jachym (jak na razie gościnnie) - Limberger, Wilk, Widziszewski, Gruszka - P. Jachym, D. Bracławicz (45' W. Żołna)

Radosław Bracławicz zagrał gościnnie w ataku Sparty.

Bramki: P. Jachym x2, Limberger, Gruszka, Dranka, W. Żołna

Szerzej w rozwinięciu.

Praktycznie przez całą pierwszą połowę dominowali gospodarze. Sparta ograniczała się głównie do gry "na aferę". Kilka długich piłek mogło przynieść gościom zdobycie prowadzenia, jednakże poprawnie spisująca się zręcińska defensywa nie pozwalała na wiele. Pierwsze dwie bramki dla Tęczy zdobył szarżujący, jak mało kiedy Paweł Jachym. O ile pierwszy gol był dobitką na pustą bramkę, to drugie trafienie było już kunsztowne. Zawodnik znany w szerszych kręgach jako "Łabądź" staranował zalegającego przed nim przeciwnika i głową skierował piłkę do bramki. Trzeciego gola dla naszego zespołu zaliczył Limberger w dobrym stylu dobijając piłkę bezpośrednio z powietrza. Na 4:0 podwyższył Gruszka, dokładając nogę z najbliższej odległości. Następnym w kolejce był Dranka. Użył on swojego "kowalskiego" uderzenia z dalszej odległości i po rykoszecie ustrzelił piątą bramkę dla zespołu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa.

W drugich 45. minutach gra straciła wiele na jakości. Dwa trafienia zaliczyli gracze z Draganowej. Pierwszy po nieudanym wybiciu naszego młodego, "sztukowanego" bramkarza. Kolejna po błędzie jednego z obrońców. Obie ekipy w tym okresie gry miały swoje sytuacje. Ostatnią bramkę meczu wpakował "Rooney" (W. Żołna), który po otrzymaniu dokładnej, prostopadłej piłki otumanił bramkarza i kopnął do pustej bramki.