Dotkliwa porażka.

• autor: Limbo, 2011-04-24 14:41

Tęcza Zręcin - Gaudiium Łężyny 0:3 (0:2)

Tęcza: Maciejewski - Bałuka, Gruszka (80' Woźniak), Jasłowski, Longawa (30' Goleń) - Wąchała, Wilk, D. Żołna, Limberger, Kut (45' W. Żołna) Dranka

Żółta kartka: Gruszka

Opis w rozwinięciu.

Kolejny przegrany mecz stał się udziałem zawodników zręcińskiej Tęczy tej wiosny. Rywale pewnie pokonali naszą drużynę, oddalając marzenia o wyjściu ze strefy spadkowej. Na domiar złego Huragan Jasionka zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo, wyrównując stan rywalizacji z Tęczą.

Pierwsza połowa stanowiła przewagę gości. Brak składnych akcji w naszej ekipie nie dawał większych szans na strzelenie bramki i piłka wracała z naszej linii ataku niczym bumerang. Goście w tym czasie nie próżnowali. Już niedługo po pierwszym gwizdku arbitra mogli się cieszyć otwarciem wyniku. Nieporozumienie w formacji defensywnej zostało bezlitośnie wykorzystane i piłka została niemal "wepchnięta" głową z najbliższej odległości. Kolejna stracona bramka padła po rzucie wolnym z około 20 metrów. Zasłonięty Maciejewski nie zdołał sparować piłki poza obręb strzeżonej przez niego bramki i futbolówka zatrzepotała w siatce. Nasi gracze, mimo niekorzystnego wyniku, nie zwiesili głów i cały czas starali się złapać kontakt, jednak "czegoś" brakowało. Dodatkowo poważnej kontuzji uległ Longawa, co praktycznie zaprzepaszcza możliwość występu w co najmniej kilku najbliższych spotkaniach.

Słaba postawa Tęczy przez 45 minut gry w drugiej odsłonie nieco się poprawiła, jednak Gaudium umiejętnie przerywał ataki już na połowie boiska, bardzo często w sposób nieprzepisowy. Mnóstwo rzutów wolnych nie przyniosło żadnego efektu. Około 60 minuty gry szczęście dopisało po raz kolejny zawodnikom z Łężyn. Osamotniony napastnik miał czas by przygotować uderzenie z woleja z około 30 metrów i wsadzić je za "kołnierz" naszego golkipera. Praktycznie już do końca meczu Tęcza starała się o zdobycie chociaż honorowej bramki, ale ta sztuka się nie udała. Najbliżej do strzelenia gola miał Dranka, który mocnym uderzeniem trafił w poprzeczkę. Gaudium Łężyny zasłużenie wyjechał z kompletem punktów i potwierdził, że nie przypadkiem zajmuje wysoką pozycję w tabeli.